• ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۸:۲۵:۳۶
  • در اخبارکشاورزی
  • توسط aranjbarha
  • بازدید: 471
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ ۱۴:۲۵:۴۵
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف

تابستان امسال با مدیریت منابع آب کمترین تنش آبی را خواهیم داشت

تهران- ایرنا- معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور ابراز امیدواری کرد با مدیریت منابع آبی، تابستان امسال با کمترین تنش آبی پشت سر گذاشته شود.
به ‌گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت نیرو، «شاهین پاکروح» در حاشیه بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب استان کرمانشاه، با اشاره به شرایط نامتعارفی که در صنعت آب و فاضلاب کشور حاکم است، گفت: این شرایط باعث شده اهداف اولیه شرکت آب و فاضلاب محقق نشود.

وی تغییر اقلیم آب و هوایی و خشکسالی را از جمله فاکتورهای مهم در ایجاد وضعیت فعلی برشمرد و اظهار کرد: تحریم‌ها و وضعیت نامناسب منابع مالی نیز بر این وضع اثرگذار بوده است.
به گفته این مسئول، معضل حاشیه نشینی نیز از دیگر عواملی است که برای صنعت آب و فاضلاب مشکلاتی ایجاد کرده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور در ادامه با اشاره به شرایط مالی نامطلوب دولت در سال گذشته، افزود: این امر باعث شد، در اجرای برخی پروژه‌ها با مشکل مواجه شویم اما از منابع دیگری برای تأمین مالی استفاده کردیم.

پاکروح در ادامه با اشاره اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب کرمانشاه در سالیان پیش وضعیت بسیار نگران کننده‌ای داشت، گفت: وضعیت این تصفیه‌خانه امروز بسیار بهتر شده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور ابراز امیدواری کرد، کرمانشاه به همان رتبه‌های خوبی که در گذشته در کشور داشته، دست یابد و این توفیق همکاری نیروهای متخصص و آموزش دیده است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه در بحث شبکه‌های فاضلاب نسبت به کشور از وضعیت خوبی برخوردار است، افزود: یکی از پروژه‌هایی که از آن بازدید شد تصفیه‌خانه شهید نظری بود، با وجود اینکه طول عمر این تصفیه تمام شده اما خوب نگهداری شده و این نگهداری خوب، تنش‌ها را در جایگاه خود به نحو مطلوب مدیریت کرده است.

پاکروح با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه تنش‌های آبی زیاد وجود دارد، خاطرنشان کرد: بازخورد یکی از این تنش‌ها را در سال گذشته در مشکل آب هرسین دیدیم که البته به خوبی مدیریت شد.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: علیرغم اینکه شاهد بارندگی‌های خوبی در سال جاری بودیم که به میانگین بلندمدت نزدیک بود، اما این مسئله ضامن این نیست که با کم آبی مواجه نشویم.

وی ابراز امیدواری کرد، بتوانیم با مدیریت منابع آبی که داریم تابستان پیش رو را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.به گزارش ایرنا، شرکت مدیریت منابع آب ایران امروز اعلام کرد:‌ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهر تا 30 اردیبهشت سال آبی جاری (96-95)، بیش از 222 میلیمتر است.

 این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (221 میلیمتر) بدون تغییر است و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 224 میلیمتر) یک درصد کاهش نشان می‌دهد.
در ضمن حجم بارش اول مهر تا پایان 30 اردیبهشت معادل 365.862 میلیارد مترمکعب است.

اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.