• ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ ۱۸:۵۶:۵۸
  • در اخبارکشاورزی
  • توسط aranjbarha
  • بازدید: 257
  • اخرین ویرایش: ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ ۱۹:۰۱:۵۳
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف

دبیر ستاد هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد:سامانه آلارم سرمازدگی در بخش کشاورزی کشور راه‌اندازی می‌شود

حسین فرازمند در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش چه راهکاری می‌تواند برای پیشگیری از خسارت سرمازدگی بخش کشاورزی مؤثر باشد تا از بروز این ضرر و زیان جلوگیری شود، ابراز داشت: بحث پیش‌بینی عواقب حوادث قهری یکی از مباحثی است که در ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات کشاورزی و سیستم‌های آلارم هوشمند پیگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه در این طرح سیستم پیام‌رسان ملی کشاورزی ایجاد و به سامانه یا هواشناسی کشور متصل خواهد شد، افزود: کشاورزان با عضویت در این سامانه می‌توانند از آخرین اطلاعات به‌روز هواشناسی مطلع شوند و درواقع به‌نوعی مواردی نظیر سرمازدگی را به بهره‌برداران هشدار می‌دهد.

دبیر ستاد هوشمند سازی کشاورزی وزارت جهاد هدف از ایجاد و راه‌اندازی این‌چنین سامانه‌هایی را هشدار به‌موقع به بهره‌برداران ذکر کرد و ابراز داشت: با این هوشمند سازی بهره‌برداران می‌توانند اقدامات پیشگیری را در باغات و مزارع انجام و از بروز خسارت جلوگیری کنند.

فرازمند در پاسخ به این پرسش که کشاورزان ساکن روستا و مناطق دوردست قادر خواهند بود از این سامانه هوشمند استفاده کنند، تصریح کرد: به این منظور طراحی سیستم خیلی ساده تعریف‌شده است و تنها با عضویت کشاورز در سامانه، موارد لازم از طریق پیامک به آن‌ها اعلام می‌شود.

وی افزود: در کنار این موضوعات سیستم نوین ترویج در بدنه جهاد کشاورزی وجود دارد که طی آن کارشناسان پهنه به‌عنوان رابط بین کشاورز و مدیر حضورداشته و این افراد می‌توانند راهنمایی‌های لازم را به مردم ساکن در مناطق دوردست ارائه دهند.
اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.