• ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۱۱:۰۵:۱۷
  • در اخبارکشاورزی
  • توسط aranjbarha
  • بازدید: 354
  • اخرین ویرایش: -/-
  • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف
عباسی

سرمایه گذاری 8200 میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

به گزارش ایانا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 200 میلیارد تومان از خط اعتباری شماره 7 مکانیزاسیون کشاورزی  جذب قطعی شده است، پیش بینی کرد: تا پایان امسال در مجموع حدود 1500 تا 1600 میلیارد تومان از اعتبار خط 7 مکانیزاسیون کشاورزی جذب شود.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی درباره میزان سرمایه گذاری در حوزه ماشین های کشاورزی اظهار داشت: بیش از 8200 میلیارد تومان طی شش سال اخیر در این حوزه سرمایه گذاری صورت گرفته است.

وی افزود: از این 8200 میلیارد تومان سرمایه گذاری نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان آن از محل تسهیلات خطوط 7 گانه اعتباری مکانیزاسیون و مابقی آن آورده شخص و خریدهای نقدی کشاورزان بوده است.

عباسی گفت: کشاورزان عموما بخشی از ماشین های کشاورزی خود را که از قیمت بالاتری برخور دارند به صورت تسهیلات و ماشین های ارزان قیمت را به صورت نقدی خریداری می کنند.

وی تصریح کرد: به رغم وجود تحریم ها با توجه به خوداتکایی بیش از 90 درصدی مکانیزاسیون کشاورزی به صنعت داخل با مشکل چندانی مواجه نیستیم، اما صنعت داخل برای ساخت بخشی از اجزا و قطعات ماشین های خود نیازمند ارز است و همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه ضروری می باشد.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: این امر موجب افزایش قیمت ها و مشکلات تامین و به ویژه در حوزه خدمات پس از فروش تراکتورهای سنگین، کمباین های برداشت غلات و بخشی از ماشین های کاشت و برداشت و فناوری های نوین شده است.

وی ماشین های کشاورزی را از مهمترین نهاده های تامین امنیت غذایی کشور دانست و از بخش صنعت خواست در زمینه تامین ارز مورد نیاز این حوزه و همچنین در منشور صنعتی توجه بیشتری نشان دهد.

وی با بیان این که اعمال تحریم ها، مشکلاتی را در زمینه نقل و انتقال پول ایجاد کرده است، گفت: این امر موجب هزینه های اضافی برای سازندگان و عرضه کنندگان ماشین های کشاورزی شده است.

عباسی درباره نوسانات قیمت ماشین های کشاورزی در شرایط تحریم تصریح کرد: ما نسبت به سایر صنایع، کمترین نوسانات قیمتی را در ماشین های پر مصرف کشاورزی داشتیم به طوری که این ماشین ها تنها 40 تا 60 درصد نوسان قیمت در سال های 97 تا 98 داشته اند.
اشتراک

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.