تاریخ انتشار: ۲۱:۱۶:۰۰ | شنبه, ۱۴ / بهمن / ۱۳۹۶ 0 نظرها

مدیرعامل بانک کشاورزی: 93 رابطه کارگزاری پس از برجام ایجاد شد

(رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
در اخبارکشاورزی توسط aranjbarha نمایش ها: 453 0 0
 • پرینت صفحهچاپ Get a PDF version of this webpagePDF
 • «روح الله خدارحمی» روز شنبه در سالروز گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل این بانک برگزار شد، افزود: قبل از برجام به دلیل اقدامات ظالمانه علیه ایران شبکه بانکی کشور ما در ارتباط با بانک های خارجی به حداقل خود رسیده بود. 
  وی اظهار داشت: با وجود اینکه در همان زمان نیز بانک کشاورزی در تحریم نبود، اما تعداد کارگزاری های ما تنها به ١٠ مورد رسیده بود که پس از برجام تعداد این کارگزاری ها افزایش خوبی پیدا کرد.
  مدیرعامل بانک کشاورزی که به تازگی به این مسئولیت منصوب شده است، تصریح کرد: در این مدت تعداد حساب های افتتاح شده به 31 حساب رسیده که این روند رو به گسترش است.
  خدارحمی اضافه کرد: البته در کشورهای دنیا منهای آمریکای شمالی امکانات خوب کارگزاری فراهم کردیم و در حوزه اتحادیه اروپا، چین و روسیه رابطه کارگزاری داریم؛ بنابراین امکان ارتباطات بین المللی بانکی برای بهره برداری بخش کشاورزی را داریم.

  * افزایش ٢١ درصدی تسهیلات بخش کشاورزی در سالجاری 
  مدیرعامل بانک کشاورزی تصریح کرد: در 10 ماهه امسال تاکنون مبلغ 290 هزارمیلیارد ریال تسهیلات در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٢١ درصد رشد داشته است.
  وی ارایه تسهیلات به بخش مکانیزاسیون کشاورزی را با اهمیت دانست و افزود: از 2 سال گذشته با همکاری وزارت جهادکشاورزی تسهیلات اعتباری برای تجهیز واحدهای تولیدی به ماشین و ماشینی کردن تولیدات بخش کشاورزی بدون محدودیت در شعب بانک کشاورزی پرداخت می شود و کسی نمی تواند ادعا کند که متقاضی تسهیلات کشاورزی بوده اما بانک تسهیلاتی در اختیارش قرار نداده است.
  وی با بیان اینکه سال گذشته به یک رکورد 13 هزار میلیارد ریالی در این زمینه رسیدیم اظهارداشت: امسال پیش بینی کردیم 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش پرداخت کنیم که شامل خرید تراکتور و کمباین می شود. 

  ** پرداخت 390 میلیارد تومان برای توسعه کشت گلخانه ای طی 10 ماه 
  خدارحمی ارایه تسهیلات به کشت گلخانه ای و پرورش ماهی در قفس را از اولویت های این بانک برشمرد و گفت: طی 10 ماهه امسال 350 گلخانه برای سطح زیرکشت 350 هکتار تسهیلاتی بالغ بر 390 میلیارد تومان برای مصرف بهینه آب و اقتصادی کردن بخش کشاورزی پرداخت شد.
  وی افزود: برای 2 ماه باقیمانده امسال 600 هکتار به ارزش 15 هزار میلیارد ریال در دست نهایی شدن است که تا پایان سال پرداخت می شود. 
  وی برنامه ریزی و هدف گذاری این بانک را فراتر از مبلغ مذکور دانست و اظهار داشت: به دلیل مشکلاتی که مشتریان داشتند بخشی از ارایه تسهیلات به سال بعد مننتقل می شود و انتظار د اریم که در خردادماه سال آینده به اندازه کل امسال در 6 ماهه نخست پرداختی داشته باشیم.

  ** انعقاد قرارداد ٣٠ هزارتن پرورش ماهی در قفس تا پایان سالجاری 
  وی از دیگر طرح های اولویت دار این بانک در بخش کشاورزی را پرورش ماهی در قفس عنوان کرد و افزود: در سواحل شمالی و جنوبی کشور دسترسی خوبی به دریای آزاد داریم؛ تاکنون از ظرفیت های درون سرزمینی برای تولید آبزیان اعم از میگو و ماهی استفاده می کردیم اما می دانید که در تمامی استان های کشور واحدهای تولید آبزیان وجود دارند.
  به گفته وی، در سواحل جنوب کشور واحدهای پرورشی خوبی ایجاد شده است. 
  مدیرعامل بانک کشاورزی تصریح کرد: امسال برای 11 واحد پرورش ماهی در قفس با ظرفیت بیش از 12 هزارتن تسهیلات ارایه شد و این واحدها شروع به کار کردند و اکنون محصولات این واحدها به بازارهای داخلی و خارجی در حال عرضه است.
  وی اضافه کرد: اکنون تعداد زیادی طرح در دست بررسی و نهایی شدن داریم که امیدواریم که تا پایان سال برای 30 هزارتن دیگر قراردادهایی را در شرف انعقاد داشته باشیم.

  ** وصول ۲۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات معوق کشاورزی با بخشودگی جرایم
  مدیرعامل جدید بانک کشاورزی تصریح کرد: از اواخر سال گذشته تاکنون از محل بخشودگی جرایم در تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان، توانستیم 2 هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان تسهیلات معوق را وصول کنیم و 325 هزار پرونده تعیین تکلیف شد.
  وی اظهارداشت: با حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی توانستیم یک تبصره به قانون بودجه سال 95 اضافه کنیم و پنج هزار میلیارد تومان در مرحله اول از اعتبار پیش‌بینی شده به بانک مرکزی اختصاص دهیم تا دولت با ارائه یارانه به بانک‌ها معوقات کمتر از 100 میلیون تومان را تسویه کنند.
  وی اضافه کرد: همچنین این شرایط فراهم شد، تا در صورت تسویه نقدی تسهیلات معوق زیر 100 میلیون تومان،‌ سود را دولت پرداخت کند و جرائم را هم ببخشیم.

  ** سهم بانک کشاورزی از ارایه تسهیلات ازدواج 108 هزار فقره شد
  وی ادامه داد: برای ازدواج جوانان کشور نیز از محل منابع قرض الحسنه اقدام خوبی داشتیم براساس برنامه ضربتی بانک مرکزی امسال ظرف دوماه بالغ بر 500 هزار جوان کشور از تسهیلات ازدواج شبکه بانکی کشور بهره مند شدند.
  خدارحمی اظهار داشت: سهم بانک کشاورزی 108 هزار فقره با تسهیلات بالغ بر 11 هزار میلیارد ریال بود که تا پایان سال 2 هزار میلیارد ریال دیگر پرداخت می شود تا این رقم به 128 فقره برسد.
  به گفته وی، در تخصیص تسهیلات اشتغال زایی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز طبق برنامه مشخص در حال پرداخت هستیم تا افراد کم درآمد از تسهیلات بانکی بهره مند شوند. 
  وی ادامه داد: برای بخش معیشتی کشاورزان نیز پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش در شعب بانک پرداخت می شود و در این زمینه عملکرد خوبی داشتیم.
  مدیرعامل بانک کشاورزی ایجاد شغل را از اولویت های دولت دوازدهم برشمرد و افزود: در طرح اشتغال فراگیر 30 هزار میلیارد ریال سهمیه برای بانک در نظر گرفته شده که پرداخت آن آغاز شده است اما کمی تاخیر داشتیم زیرا دولت باید یارانه سود این تسهیلات را تخصیص دهد.
  وی اضافه کرد: در طرح اشتغال روستایی از محل منابع صندوق توسعه ملی در فاز اول 750 میلیارد تومان به سازمان واریز شده است.
  وی با بیان این که ثبت نام و پژوهش اشتغال روستایی خرد با اولویت طرح های مورد نظر است، افزود: در فاز اول 1500میلیارد تومان تسهیلات آماده پرداخت داریم که هشت هزارنفر ثبت نام کردند که از این میزان هفت هزار نفر مشتریان بانک کشاورزی بودند.
  مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در سه سال اخیر از جهت مواجه بودن با تقاضای برآورده نشده وضعیت خوبی داشتیم و ضریب پوشش ماه بالا رفته است البته طرح هایی که اولویت لازم را نداشتند ممکن است تسهیلات دریافت نکرده باشند.
  وی درباره تامین منابع از محل منابع صندوق توسعه ملی گفت: ما عاملیت صندوق توسعه ملی را داریم و منابع ارزی خوبی برای بخش کشاورزی دیده شده است؛ با وجود اینکه خط اعتباری ما هنوز کامل نشده است اما طرح های ارزی هم پذیرش می شود ارز تخصیص می یابد. 
  خدارحمی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال 350 میلیون دلار از طرح هایی که به ما رسیده است، از محل ارزی صندوق توسعه ملی دریافت کنیم. 

  **بانک کشاورزی چهارمین بانک ارایه دهنده خدمات الکترونیک کشور 
  خدارحمی گفت: اکنون بانک کشاورزی با زیرساخت های خوبی که دارد جز بانک های بزرگ کشور در بانکداری الکترونیک به شمار می رود.
  وی اضافه کرد: این بانک در سالجاری با 4 میلیارد و 126 میلیون تراکنش، صدور 12 میلیون و 750 هزار کارت، یک میلیون 614 هزار نفر مشتری همراه بانک، 386 هزارو 715 دستگاه پز و اینترنیت بانک و دستگاه های خود پرداز جزو چهار بانک بزرگ ارایه دهنده خدمات الکترونیک بانکی کشور به شمار می رود.

  منبع: ایرنا
  اخرین ویرایش: ۰۰:۰۰:۰۰ | دوشنبه, -۲۶ / / -۶۲۱
  اشتراک
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Technorati
  • Reddit
  • Yahoo Buzz
  • StumbleUpon

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...