تاریخ انتشار: ۲۰:۲۷:۰۶ | چهارشنبه, ۴ / بهمن / ۱۳۹۶ 0 نظرها

1500 میلیارد ریال غرامت کشاورزان پرداخت شد

(رتبه فعلی 0.0/5 ستار ها) تمامی آرا: 0
در اخبارکشاورزی توسط aranjbarha نمایش ها: 465 0 0
 • پرینت صفحهچاپ Get a PDF version of this webpagePDF
 • «محمدابراهیم حسن نژاد» روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: این درحالیست که از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 9 هزار و 330 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است.
  وی اظهار داشت: اکنون پرونده تکمیل شده خسارت کشاورزان تحت پوشش بیمه که زیان دیده اند، سرعت گرفته و در حال بررسی است.
  به گفته وی، صندوق بیمه کشاورزی اکنون بخش عمده فعالیت های زراعی، باغی، دامپروری مرغداری، آبزی پروری و منابع طبیعی را زیر پوشش حمایتی خود دارد.
  وی درخصوص فرایند بیمه گفت: در کوتاه ترین زمان ممکن پس از اعلام، ثبت خسارت توسط بیمه گذاران 
  امر انجام می شود و کارشناسان بیمه به ارزیابی خسارت های وارد شده می پردازند.
  حسن نژاد تصریح کرد: منابع مالی صندوق بیمه کشاورزی مرکب از دو بخش است که یک بخش آن به عنوان حق بیمه سهم بیمه گذار، همزمان با عقد قرارداد بیمه از وی دریافت می شود اما بخش بیشتر مربوط به سهم دولت است و باید در قانون بودجه پیش بینی و از سوی دولت تامین شود.
  حسن نژاد افزود: طبق بند ب ماده 32 قانون برنامه ششم توسعه کشور، علاوه بر ایجاد ردیف مستقل در بودجه سالیانه کشور برای پرداخت بیمه صندوق بیمه محصولات کشاورزی، میزان بودجه صندوق که از جنس حق بیمه سهم دولت است، باید 100 درصد تخصیص یافته تلقی شود.
  قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد ریسک های گوناگون در کشور، کل غرامت های تایید شده بالغ بر 9 هزار 330 میلیارد ریال است.
  وی افزود: به تازگی با تامین مبلغ 1500 میلیارد ریال بخشی از خسارات مرغداران آسیب دیده از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تحت عنوان حذف کانون های آلوده، سایر طیور تحت پوشش بیمه پرداخت شده است.
  وی گفت: همچنین تمامی غرامت های کشاورزان تا سقف 2 میلیون ریال و بخشی از دیگر خسارات به حساب بیمه گذاران واریز شده است.
  به گفته حسن نژاد، صندوق بیمه ضمن بهره گیری از سامانه جامع برخط (آنلاین)بیمه کشاورزی علاوه بر کاهش چشمگیر عامل خطاهای انسانی و ریسک عملیاتی، به رکورد ایجاد پوشش بیمه ای برای بیش از 80 میلیون قطعه طیور در ماه دست یافت که در نوع خود بی سابقه بوده است.
  وی افزود: امکان رصد شبانه روزی همه فرآیندهای مالی و عملیاتی از طریق سامانه جامع برای تحصیل رضایتمندی بیمه گذاران کشاورزی مقدور شده است.
  وی اظهار امیدواری کرد، با تامین بهنگام حق بیمه سهم دولت، غرامت بیمه گذاران و کشاورزان به موقع پرداخت شود.
  به گزارش ایرنا، در سال زراعی ۹۵-۹۶ صندوق بیمه کشاورزی با صدور تعداد بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار فقره بیمه نامه، بابت تعداد ۶۸۳ هزار پرونده ارزیابی شده خسارت (بااحتساب پرونده های واصله) میزان ۱۰هزار و ۷۴ میلیاردریال از خسارات را در صورت تایید نهایی، در حال پرداخت دارد.
  طبق بررسی های کارشناسان بیمه، از زمان شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاکنون بیش از سه هزار میلیارد ریال خسارت به واحدهای مرغ تخمگذار وارد شده است. 
  واحدهای پرورش مرغ تخمگذار کشور از سال 95 تاکنون با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درگیر بودند که تاکنون 1300 میلیارد ریال از خسارت های آنها بابت معدوم سازی پرداخت شده است. 
  طبق آمارها بیماری آنفلوانزای مرغی به واحدهای مرغ مادر گوشتی نیز نفوذ پیدا کرده و مبتلا شده اند که در صورت شیوع آن در واحدهای گوشتی احتمال گران شدن گوشت مرغ نیز در بازار مصرف می رود. 
  این درحالیست که طبق آمار سازمان دامپزشکی کشور از ابتدای سال تاکنون 14 میلیون قطعه مرغ بومی و تخم گذار صنعتی در بیش از 15 استان کشور معدوم شده است. 

  منبع : ایرنا
  اخرین ویرایش: ۰۰:۰۰:۰۰ | دوشنبه, -۲۶ / / -۶۲۱
  اشتراک
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • Facebook
  • Technorati
  • Reddit
  • Yahoo Buzz
  • StumbleUpon

  دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...